Fall Awards & Recognitions
Jacob Myers

 

Boys Cross Country

All-Conference: Blake Hundley ’20 and JT Meyer ’21

All-County: Blake Hundley ’20 and JT Meyer ’21

Second-team All-State: Blake Hundley ’20

MVP: Blake Hundley ’20 & JT Meyer ’21

V coaches award: Blake Hundley ’20

JV coaches award: Harry Murphy ’23

Most Improved: Alec Finch ’22

Girls Cross Country

All-Conference: Emily Boyer ’21, Emily Murphy ’22, Emma Hopkins ’23 & Josie Pitt ’23

V Coaches Award: Charlotte Gehrs ’20

Rookies of the Year: Emma Hopkins ’23, Lily Murphy ’23 & Josie Pitt ’23

Most Improved Varsity Runner: Emily Murphy ’22

Most Improved JV Runner: Gwendolyn Mellon ’21

Field Hockey

First-team All-Conference: Nonie Bocock ’21

Second-team All-Conference: Alani Davila ’22 & Parker Friedli ’22

Honorable-Mention All-Conference: Ruth Lunsford ’20 & Heleah Soulati ’21 

MVP: Ava Sekowski ’20

Coaches Award: Josie Friedli ’20 & Lily Howard ’20

JV Coaches Award: Piper Jenkins ’21

Football

First-team All-Conference: Adrian Watts ’20 (QB/LB), Lamar Duncan ’20 (WR), Brandon Graves ’22 (DE), Phineas Hunt ’22 (DT) & Nick Oxnam ’22 (OT)

Honorable-Mention All-Conference: Lamar Duncan ’20 (DB), Alex Maruszewski ’20 (WR), Tim Odutola ’20 (DB), Mason McKee ’21 (LB), Brandon Graves ’22 (WR) & Phineas Hunt ’22 (OG)

Robert Colburn Award: Tim Odutola ’20

Virginia DiGennaro Award: Dante Soriano ’20

MVP: Adrian Watts ’20

Most Improved: Lamar Duncan ’20

Dedication and Commitment Award: Arush Puri ’21

Soccer

First-team All-State: Zach Tull ’20

Second-team All State: Logan Cameron ’20

Third-team All-State: Nick Lilley ’21

First-team All-Conference: Zach Tull ’20, Logan Cameron ’20, Nick Lilley ’21 & Steven Ding ’20

Second-team All-Conference: Matt Lilley ’21, Liam Hurtt ’22 & Crawford Seeley ’22

MVP: Zach Tull ’20

Coaches Award: Logan Cameron ’20

JV Most Improved: Frank Koblish ’22

JV Golden Boot: Graham Abramo ’22

Volleyball 

Second-team All-Conference: Sophie Xu ’23

Third-team All-Conference: Emily Paton ’20 & Pati Lunsford ’22

V Coaches Awards: Miles Abney ’20, Lila Feldmann ’20, Emily Paton ’20, Louise Stilwell ’20 & Bwembya Tembo ’20

JV Most Improved: Allaire Berl ’22

JV MVP: Dana Bulakh ’20

 

  • All School News
  • Boys Soccer News
  • Boys XC News
  • Field Hockey News
  • Football News
  • Girls XC News
  • Homepage News
  • Volleyball News